Makaleler
11 Mart 2018 ( 439 görüntülenme )

ŞOK!.. BAKAN SÖYLEDİ..."ABD KONUŞTU, KARGALAR GÜLDÜ"

CANİKLİ: “ABD BEYANLARINA KARGALAR GÜLER”

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, NATO ve Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Giresun Üniversitesi Milli Savunma Paneli'nde yaptığı konuşmada, 1900’lü yılların başında dünya haritasının şekillendirildiğini, günümüzde yeniden Ortadoğu coğrafyasının oluşturulmaya çalışıldığını ifade etti. Ortadoğu’daki yaşanan gelişmelere değinen Canikli, şu ifadeleri kullandı:

"KARTLAR AÇIK OYNANIYOR”

"Suriye’nin kuzeyinde bir terör yapılanması ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Irak’tan Akdeniz’e kadar ulaşan çok net bir şekilde artık gizlisi saklısı kalmadı, bir de herkes artık kartlarını açtı açık oynuyor. Biz de açık oynuyoruz Irak’tan Akdeniz’e kadar bir terör yapılanması."

"Dost olarak bildiğimiz ülkelere sesleniyorum, Türkiye’yi hedef alan terör örgütleriyle ortaklık yapamazsınız, eğer müttefiksek, dostsak böyle bir şey olmaz, böyle bir ilişki yürümez." diyen Canikli;

“BU İŞİN ORTASI YOK”

"Bunun anlamı şudur; ya bize dost değilsiniz ya da onlara dost değilsiniz, ikisinin birlikte dostluğu olmaz, ya terör örgütü ya Türkiye’nin dostluğu ve samimi ittifakı, bunun ortası yok birinden biri tercih edilmek zorunda." değerlendirmesinde bulundu."

Münbiç'ten ve Fırat'ın doğusundan bin 700 YPG/PKK teröristinin Afrin’e geçtiğini doğrudan Amerikalıların ifade ettiğini aktaran Canikli, şunları kaydetti:

“ABD İTİRAF ETTİ”

"Hemen peşinden de Deyrizor bölgesinin o tarafta DEAŞ olarak tanımladıkları, DEAŞ’lı teröristler olarak tanımladıkları bazı terörist unsurların saldırılarından bahsettiler. Yani demek istiyorlar ki 'Siz Afrin operasyonunu yapıyorsunuz, benim DEAŞ’la birlikte mücadele ettiğim, ortak olduğum gruplar yani YPG/PYD onlar da oradakilere yardım için gidiyor.”

“ABD BEYANLARINA KARGALAR GÜLER”

“ Öyle olunca DEAŞ’la mücadelede zafiyet ortaya çıkmaya başladı, tekrar DEAŞ unsurları sağda solda ortaya çıkmaya başladı'. Biz de inandık. Yani artık kargalar bile güler denir ya, o noktadayız."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ